A może kierunek Kartagina

tunezja
[REKLAMA]

Wiele krajów sięgających swoją historią antyku cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Wielu podróżnych udaje się do Włoch, aby obejrzeć pozostałości po dawnej chwale Cesarstwa Rzymskiego. Piramidy w Egipcie co roku odwiedzają setki tysięcy ludzi. Dlaczego by nie odwiedzić również niegdysiejszej Kartaginy?

Dużo atrakcji

Wczasy w Tunezji oferują wyjątkowo dużo atrakcji. W tym kraju można bowiem obejrzeć zarówno ruiny fenickiego imperium, zabytki arabskie jak i francuskie. Tunezja bowiem jest krajem islamskim, ale przez długie lata pozostawała pod wpływami Paryża. Jeśli lubisz historię i wybierasz się na wczasy Tunezja jest świetnym kierunkiem.

Jednak nie tylko miłośnikom zwiedzania zabytków spodoba się ten orientalny kraj. Oferuje on bowiem szereg innych atrakcji. Jedną z nich jest morze Śródziemne – piękny, przestronny błękit. Można w nim po prostu pływać, albo na przykład wypożyczyć deskę do windsurfingu. Tunezja jest też jednym z popularnych kierunków wśród miłośników nurkowania.

Tunezja – wczasy z historią i morzem.

Wakacje w Tunezji także zimą

Jednym z popularnych kierunków turystycznych stała się ostatnimi czasy Tunezja. Warto wybrać się tam jeśli nie byliśmy w innym arabskim kurorcie w Egipcie lub w Turcji. Dlaczego warto najpierw wybrać się do Tunezji? Standard w Tunezji jest dużo niższy niż w Egipcie lub Turcji dlatego zwiedzając ten kierunek na końcu można być rozczarowanym. Co można zwiedzić w Tunezji? Na pewno warto zajrzeć do stolicy tego państwa- starożytna Kartagina czyli do Tunis. Zwiedzanie Tunisu warto rozpocząć Medyny.

Kupując pamiątki pamiętaj, aby się targować

Koniecznie trzeba zajrzeć na bazary – niska cena i dobra jakość. Spokojnie można się targować nawet o połowę ceny. Większość czasu spędzimy jednak zamknięci w hotelu, ponieważ morze i plaże są brudne, a nocne życie na mieście praktycznie nie istnieje. Na każdym rogu stoją policjanci z karabinami i pilnują bezpieczeństwa. Warto więc skorzystać z oferty all inclusive, ponieważ w restauracjach przesiadują głównie tubylcy i atmosfera tam panująca nie zachęca do skorzystania z oferty. Tunezja jest piękna i na pewno warto ją zwiedzić!

Author: admin

1 thought on “A może kierunek Kartagina

  1. Kolejny ciekawy kierunek na który będe musiał sie wybrać napewno! Chętnie zwiedzę te piękne domki z niebieskimi dachami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *