A może kierunek Kartagina

tunezja

Wiele krajów sięgających swoją historią antyku cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Wielu podróżnych udaje się do Włoch, aby obejrzeć pozostałości po dawnej chwale Cesarstwa Rzymskiego. Piramidy w Egipcie co roku odwiedzają setki tysięcy ludzi. Dlaczego by nie odwiedzić również niegdysiejszej Kartaginy?

Dużo atrakcji

Wczasy w Tunezji oferują wyjątkowo dużo atrakcji. W tym kraju można bowiem obejrzeć zarówno ruiny fenickiego imperium, zabytki arabskie jak i francuskie. Tunezja bowiem jest krajem islamskim, ale przez długie lata pozostawała pod wpływami Paryża. Jeśli lubisz historię i wybierasz się na wczasy Tunezja jest świetnym kierunkiem.

Jednak nie tylko miłośnikom zwiedzania zabytków spodoba się ten orientalny kraj. Oferuje on bowiem szereg innych atrakcji. Jedną z nich jest morze Śródziemne – piękny, przestronny błękit. Można w nim po prostu pływać, albo na przykład wypożyczyć deskę do windsurfingu. Tunezja jest też jednym z popularnych kierunków wśród miłośników nurkowania.

Tunezja – wczasy z historią i morzem.

Wakacje w Tunezji także zimą

Jednym z popularnych kierunków turystycznych stała się ostatnimi czasy Tunezja. Warto wybrać się tam jeśli nie byliśmy w innym arabskim kurorcie w Egipcie lub w Turcji. Dlaczego warto najpierw wybrać się do Tunezji? Standard w Tunezji jest dużo niższy niż w Egipcie lub Turcji dlatego zwiedzając ten kierunek na końcu można być rozczarowanym. Co można zwiedzić w Tunezji? Na pewno warto zajrzeć do stolicy tego państwa- starożytna Kartagina czyli do Tunis. Zwiedzanie Tunisu warto rozpocząć Medyny.

Kupując pamiątki pamiętaj, aby się targować

Koniecznie trzeba zajrzeć na bazary – niska cena i dobra jakość. Spokojnie można się targować nawet o połowę ceny. Większość czasu spędzimy jednak zamknięci w hotelu, ponieważ morze i plaże są brudne, a nocne życie na mieście praktycznie nie istnieje. Na każdym rogu stoją policjanci z karabinami i pilnują bezpieczeństwa. Warto więc skorzystać z oferty all inclusive, ponieważ w restauracjach przesiadują głównie tubylcy i atmosfera tam panująca nie zachęca do skorzystania z oferty. Tunezja jest piękna i na pewno warto ją zwiedzić!

Author: admin

1 thought on “A może kierunek Kartagina

  1. Kolejny ciekawy kierunek na który będe musiał sie wybrać napewno! Chętnie zwiedzę te piękne domki z niebieskimi dachami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *