Co robić, gdy się nie podróżuje?

zycienawalizkach
[REKLAMA]

Bywają, takie sytuacje, jak ta obecna, kiedy podróżowanie bywa mocno ograniczone. Ale jak wiadomo, osoby z tak zwaną żyłką podróżnika, które spędzają życie na walizkach. Mają wówczas problem, aby usiedzieć w miejscu. Jednak czasem tak po prostu trzeba, a jeśli się odrobinę pomyśli, można również wtedy zorganizować sobie dobrze czas. Oto kilka pomysłów, dla „uziemionych” podróżników.

Czytanie książek

Zastanów się, być może są książki, które już od dawna leżą gdzieś na półce, bo chciałeś je przeczytać w spokoju, ale nie było aż tyle czasu. Zwłaszcza pomiędzy jednym, a drugim lotniskiem. Albo stacją paliw, czy też pociągów lub równie dobrze portem. Wiem, wiem, prawdziwi mole książkowi zawsze znajdą czas, albo czytają w czasie podróży. Ale tam trzeba zachować, jako taką czujność. Co innego w domu, gdzie można zatopić się w lekturze totalnie. Jeśli więc życie zmusi Cię z jakiegoś powodu do odłożenia podróży na potem, to nie panikuj, ale wykorzystaj ten czas dla siebie i poczytaj.

Pielęgnacja ciała

W domu można także urządzić sobie domowe SPA. Wystarczy odrobina dobrej jakości kosmetyków, a wśród nich zapachy, takie które są Twoimi ulubionymi. Bywa, że w podróży doświadczamy momentów, kiedy to trzeba się odświeżyć. A w różnych zakątkach świata, może to być inny rodzaj pielęgnacji, różne, orientalne zapachy kosmetyków, nowe doznania. Każdy ma swojej ulubione, te które na myśl przywodzą dobre wspomnienia.

Domowy ogródek

Jeśli ma się tyle szczęścia, że posiada się odrobinę, skrawek ziemi do uprawy. To można go sobie tak zagospodarować, aby poczuć się jak w zupełnie innym kraju. Ale jeśli nie ma się, także i takiej możliwości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować coś w domu, a nawet, małym, miejskim mieszkaniu. Zacznij uprawiać pietruszkę w doniczce, ona łatwo się adaptuje do każdego rodzaju warunków. Nie wymaga częstego podlewania, a przyjemność czerpania jej świeżych listków do zupy, bywa nieoceniona. Dodatkowo ten smak i kolor, a także świadomość, że to z własnej uprawy, mogą dać poczucie większej wartości.

Author: admin

2 thoughts on “Co robić, gdy się nie podróżuje?

  1. W obecnej sytuacji wiadomo że nie można tyle podróżować.Zorganizować coś w domu, dobre pomysły autor artykułu zaproponował a szczególności domowy ogródek .a uprawy w doniczkach mogą być naprawdę przyjemne i ta świadomość że to własna uprawa bez nawozów .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *