Białystok – zabytki, ciekawe miejsca do zwiedzenia

biaystok
[REKLAMA]

Białystok to stolica województwa podlaskiego. Jest ponad to drugim pod względem zaludnienia miastem w Polsce. Na dodatek zaludnionym ciekawymi ludźmi, którzy tworzą barwną mieszankę kultur, wyznań i narodowości. Tylko tu mogła powstać taka mieszanka Polaków, Białorusinów, Litwinów i Rosjan.

Pierwsze ślady Białegostoku pochodzą z lat 1440-1444, kiedy powstała osada. Miastem stał się w 1745 roku na prawie magdeburskim. Długa i bogata historia miasta zaowocowała licznymi zabytkami. Jednym z najstarszych zabytków Białegostoku jest renesansowy Stary Kościół Farny, na Rynku Kościuszki. Pochodzi bowiem z lat 20. XVII wieku.

Ratusz z XVII wieku

Będąc na Rynku Kościuszki w Białymstoku warto od razu zobaczyć ratusz, pochodzący z XVII wieku oraz Dawny Szpital także z tego samego wieku.

Jeśli ktoś chce naprawdę porządnie zwiedzić miasto powinien zapoznać się z dziewięcioma pieszymi trasami turystycznymi, które tematycznie oprowadzą po Białymstoku. Albo wykorzystać „Białostocki Audiobus”, czyli szlak zabytków Białegostoku w słuchawkach twojej komórki podczas jazdy autobusem miejskim.

Białystok zapewnia także szeroki wybór w noclegu. Jednak duża baza noclegowa to nie wszystko. Miasto posiada dobrze rozwiniętą komunikację miejską opartą na autobusach.

Nocleg niskim kosztem

Jadąc na wakacje trzeba liczyć się z wieloma wydatkami – zakwaterowanie, dojazd, wyżywienie. Chcąc zaoszczędzić, niektórzy turyści poszukują bardziej ekonomicznych rozwiązań. Jednym ze sposób jest wybranie miejsca, które nie jest oblegane, a więc przyjaźniejsze dla portfela. Białystok wydaje się być jednym z miast, w których bez problemu można znaleźć tanie noclegi. To miasto położone na wschodzie Polski pozostaje wciąż jednym z najbardziej tajemniczych i nieodkrytych miejsc. Każdy o nim słyszał, jest jednak stosunkowo rzadko wybierane jako cel podróży.

Kwatery prywatne

Jedną z najbardziej przystępnych opcji dla turysty wybierającego się do Białegostoku jest wynajęcie kwatery prywatnej. Do dyspozycji są zarówno całe domy letniskowe jak i pojedyncze pokoje. Cena za osobę rozpoczyna się już od kilkudziesięciu złotych, w zależności od standardu. Tanie noclegi pozwolą zachować więcej pieniędzy, które można wydać na przyjemności np. idąc do restauracji i smakując lokalnych przysmaków. Niskie koszty są szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi czy studentów, którzy nie mogą sobie pozwolić na wydawanie dużych kwot.

Author: admin

3 thoughts on “Białystok – zabytki, ciekawe miejsca do zwiedzenia

  1. Białystok jest ciekawym miejscem do zwiedzania między innymi należy wspomnieć że Białystok to centrum sztuki lalkarskiej, odbywają się tu prestiżowe wydarzenia – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek

  2. Pamiętajmy że nie trzeba zawsze wyjeżdzać za granice ale też można wybrać sie w kraju np do Białystoku super pomysł i można o wiele mniej wydać niz za granica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *