Co warto zobaczyć w Przemyślu, Rzeszowie i Sanoku?

[REKLAMA]

Przemyśl, Rzeszów i Sanok są trzema miejscowościami, w których do zobaczenia jest bardzo dużo ciekawych miejsc. Podczas planowania podróży warto jest wziąć pod uwagę to, jakie miejsca warte uwagi znajdują się na ich terytorium.

Co warto zobaczyć w Przemyślu?

Przemyśl jest jednym z tych miast, w których na pewno jest co robić. Na uwagę zasługuje możliwość zwiedzenia podziemi rynku, czy zamku kazimierzowskiego. Ze wzgórza można podziwiać przepiękną panoramę miasta. Dla osób, które chcą dokładniej przyjrzeć się rynkowi z wysokości przygotowana jest wieża zegarowa. Na uwagę zasługuje także twierdza, która jest jedną z największych znajdujących się na terenie Europy.

Z pewnością niewątpliwym zaskoczeniem dla odwiedzających to miasto będzie informacja dotycząca tego, że na jego terenie znajduje się także stok narciarski.

Atrakcje Rzeszowa

W stolicy województwa podkarpackiego na uwagę na pewno zasługuje:

  • Muzeum Okręgowe w Rzeszowie. Przekrój tematycznych wystaw jest tak szeroki, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Na tę atrakcję warto zarezerwować sobie większą ilość czasu.
  • Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Jest to idealne miejsce ku temu, by jeszcze lepiej móc poznać historię tego miasta.
  • Muzeum Etnograficzne im. Franciszka Kotuli. Idealnie sprawdzi się w roli krótkiego przerywnika podczas oglądania rynku. Z powodzeniem można tutaj zobaczyć co za eksponaty zachowały się z dawnych lat.
  • Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Ze względu na znajdujące się w nim przedmioty z ulubionych bajek jest to fenomenalne miejsce dla osoby w każdym wieku. Nie brakuje w nim możliwości zobaczenia eksponatów z tych dawniejszych bajek, jak również tych całkiem nowoczesnych.
  • Podziemna trasa turystyczna przypadnie do gustu zwłaszcza tym, którzy uwielbiają zwiedzać takie miejsca.

Miejsca warte uwagi w Sanoku

Sanok słynie przede wszystkim z Muzeum Budownictwa Ludowego i to jemu można w tym mieście poświęcić najwięcej czasu. Jest to olbrzymi kompleks, w którym do zobaczenia są różne stare budowle, ale nie brakuje także kościoła, czy poczty. Jest to mistrzowska atrakcja, która może być genialnym sposobem na spędzenie wolnego czasu w rodzinnym gronie. Muzeum Budownictwa Ludowego niewątpliwie przypadnie do gustu tym osobom, które uwielbiają spędzać czas na łonie natury oraz podziwiać starodawne budownictwo.

Wyjątkowym miejscem na mapie miasta jest również ławeczka wojaka Szwejka, którego postać znana jest bardzo dobrze dzięki literaturze. To doskonała okazja ku temu, by zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Zarówno Przemyśl, Rzeszów, jak i Sanok są pięknymi miastami. Warto zaplanować wyjazd w taki sposób, by udało się zobaczyć je wszystkie.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *