Weekend w Gdańsku

gdansk
[REKLAMA]

Gdzie się wybrać w sezonie planując życie na walizkach? Gdańsk, to miasto z ciekawą historią i tradycjami. To w nim odbywa się cała masa wydarzeń, które są dobrze znane na całą Polskę. Między innymi są to targi bursztynu, który jak wiadomo jest pozyskiwany z Morza Bałtyckiego. Ale także organizowany jest każdego roku znany w całej Europie i nie tylko Jarmark św. Dominika, zwany dominikańskim.

Co ciekawego można zobaczyć w Gdańsku?

Z całą pewnością starówka, to miejsce, którego nie można ominąć. A jej zwiedzanie zajmie z pewnością kilka godzin. W okolicy Starego Miasta znajduje się min. Kościół Mariacki, który jest z całą pewnością miejsce, które jako zabytek oraz pokaźna budowla zapadnie w pamięci na wiele lat. Tak człowiek czuje się, tylko małą istotą. Aż trudno uwierzyć, że coś tak potężnego zbudowała praca wielu ludzkich rąk i to wiele wieków temu. Okazały kościół jest miejscem aktywnym, ale także wyjątkowym.

Morze, nasze morze

Będąc na Północy Polski, nie można nie odwiedzić Morza Bałtyckiego. Tam z pewnością można nawdychać się dobroczynnie wpływającego na nasz układ oddechowy jodu. A rześkie powietrze od strony morza, z pewnością ukoi nerwy i ochłodzi nieco w upalne dni. Będąc już w Gdańsku warto także podjechać kilka kilometrów dalej, czyli do Sopotu, tam także jest co zwiedzać, zwłaszcza nadmorskie Molo. To równie ciekawe miejsce, którego nie można nie zobaczyć podczas wycieczki nad polskie morze.

Regionalne przysmaki

W Gdańsku i Sopocie, z pewnością warto udać się do restauracji, która serwuje świeże ryby. Te złowione w naszym morzu są świeże i odpowiednio przygotowane. Tak, że ucieszą swoim smakiem nie jedno wybredniejsze podniebienie. Wielu gości z zagranicy, chwali także komfortowe warunki hotelów w mieście Gdańsk. Na uwagę zasługuje zwłaszcza możliwość obcowania wśród pięknej architektury Starego Miasta. A spędzenie w Gdańsku choćby weekendu, to prawdziwe wyzwanie, bo może nie wystarczyć czasu na odwiedzenie wszystkich, ciekawych i związanych z historią Polski miejsc.

Author: admin

2 thoughts on “Weekend w Gdańsku

  1. Z przyjemnością czyta się ten artykuł Gdańsk to gratka nie tylko dla miłośników historii, ale także dla tych, którzy interesują się astronomią i naukami ścisłymi. Także nie możemy zapomnieć również o licznych parkach

  2. Moje Miasto! Gdańsk jest wspaniały tak samo jak ten artykuł bardzo dobrze napisany. Najlepsze co w gdańsku to Plażę i Stare Miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *