Życie na walizkach, dla kogo taki lifestyle?

walizki
[REKLAMA]

Życie na walizkach ma swoje zalety i wady. Z całą pewnością można dzięki niemu zwiedzić niemalże cały świat, bo dla chcącego nic trudnego. Z drugiej jednak strony nie każdy się do takiego lifestyle nadaje. A są i tacy, którzy chcieliby, ale… z jakiegoś powodu nie podejmują wyzwania.

„W zdrowym ciele, zdrowy duch”

Jak mówi to powiedzonko, jeśli ciało ma na tyle energii, to i zdrowego ducha także ma. Aktywność fizyczna powoduje wydzielanie się endorfin, czyli hormonów, które odpowiadają między innymi za nasze, lepsze samopoczucie. Dzięki temu, mamy ochotę na znacznie więcej, ot chociażby wędrówek, a także większej ilości podróży. Są one bowiem napędzaczami, do kolejnego działania. Istnieją osoby, które zwyczajnie nie są w stanie usiedzieć w miejscu, potrzebują stale zmieniać swoje położenie geograficzne. Z drugiej zaś strony, jeśli się raz spróbuje, to może się okazać, że kolejne razy, także będzie się chciało zwiedzać i to kolejne miejsca.

Co warto spakować?

Z całą pewnością dla planujących życie na walizkach, istnieje coś takiego jak lista rzeczy, bez których z pewnością się nie obejdą. Wśród nich powinny znaleźć się takie artykuły, jak akcesoria higieniczne. Między innymi szczoteczka do zębów, czy na przykład ładowarka do telefonu. A nawet dodatkowe akcesoria, takie jak powerbank. Skoro szczoteczka to i pasa, chociaż na początek. Można ją z pewnością dokupić, ale może się okazać droższa niż w Polsce. Z pewnością warto zabrać też trochę gotówki, a ile to już zależy między innymi od tego, w jakim kraju chcemy się zatrzymać, jakie są plany wycieczkowe, a także czas, jaki zamierzamy tam przebywać.

Dokumenty też są ważne

Do wielu krajów można zabrać tylko dowód osobisty, gdyż nie wymagają one już od nas paszportu. Ale czasem, warto go zabrać mimo to. Przydać się może, jako drugi dokument tożsamości. Zwłaszcza jeśli się nie ma prawa jazdy. Poza tym, jeśli wycieczka ma być nieco spontaniczna, może się okazać, że po drodze będziemy chcieli zwiedzić dodatkowy kraj, a tam już paszport może być wymagany. Także warto go zabrać ze sobą, podobnie jak kartę ubezpieczenia i inne związane z tym dokumenty.

Author: admin

1 thought on “Życie na walizkach, dla kogo taki lifestyle?

  1. Lepsze jest życie w domku albo mieszkaniu a nie caly czas na walizkach cały czas inne miejsce człowiek sie nie relaksuje tylko musi cały czas podróżować. Dlatego wolę nie na walizkach 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *