Jak taniej podróżować?

euro
[REKLAMA]

Są pewne tajniki podróżowania, dzięki którym można nie tylko zaoszczędzić na swojej podróży, ale dodatkowo nabrać nowych doświadczeń. Oto kilka tipów, proponowanych przez zagorzałych podróżujących, którzy zwiedzili już niemalże cały świat.

Podróżowanie w nocy

Choć wydawać się to może mniej bezpieczne, to nie chodzi tu o nocne spacery po pustkowiu, ale kontynuowanie podróży w czasie nocnych godzin, albo zaplanowanie przelotu samolotem, czy podróży pociągiem właśnie na nocne godziny. Pozwoli to na wiele oszczędności i dodatkowe atrakcje. Biorąc pod uwagę ceny, to nocne bilety bywają tańsze, a dodatkowo jest wówczas mniej pasażerów, no wiem zależy jeszcze na jakiej trasie. Ale dodatkowo jeden nocleg odpada, a więc można zaoszczędzić tę właśnie kwotę i przeznaczyć ją na kolejny. Kolejną korzyścią z tego wynikającą, jest fakt, że po wielu godzinach podróży, aż się będzie chciało nieco przejść i można już dzięki temu zacząć zwiedzanie nowego miejsca.

Wliczone w cenie noclegu

Bywa, że do ceny noclegu wliczone zostają inne rzeczy, takie jak śniadanie, albo woda. Tę można więc zabrać ze sobą w czasie kolejnej wędrówki, zwłaszcza jeśli jest jeszcze w pokoju czajnik i inne napoje. Racjonalnie gospodarując zasobami, można więc nieco zaoszczędzić, a niektóre drobiazgi w centrum miasta, mogą być naprawdę drogie.

Własny środek transportu

Decydując się na korzystanie z autobusów miejskich, czy nawet metra, można sporo zaoszczędzić. W porównaniu do taksówki, ale to zależy także od tego, w jakim kraju się odbywa podróż. Bo są takie regiony świata, gdzie może się okazać zupełnie na odwrót. Dobrze jest więc zasięgnąć porady przed wyjazdem, albo sprawdzić w Internecie, jakie opcje bywają najbardziej korzystne.

Długie spacery

Dla miłośników pieszych wycieczek, okazać się może iż pokonywanie niektórych odległości nie będzie wcale wymagać korzystania z transportu, gdyż da się to przejść na piechotę. To także może się okazać dość oszczędnym sposobem zwiedzania, ale uwaga nie da się tej zasady zastosować jeśli w miejscu, do którego się wybieramy także konieczna będzie dłuższa wędrówka. No chyba, że po solidniejszym odpoczynku.

Author: admin

2 thoughts on “Jak taniej podróżować?

  1. To prawda podróże samolotem są nocami tańsze niż te dzienne pare razy sie przekonałem. Warto sprawdzać też na różych serwisach typu Cashback jakieś zniżki i różne takie….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *