Te miejsca na podróż jeszcze nie są znane! Odkryj je jako pierwszy!

[REKLAMA]

Jeśli szukasz oryginalnych miejsc, które można odwiedzić w Polsce, to dobrze trafiłeś! W końcu nie chodzi o to, by jechać tam, gdzie wszyscy lecz odkryć coś zupełnie nowego, co może zrobić wrażenie nie tylko na Tobie, ale też na tych, którym o nim opowiesz! Zobacz, gdzie warto wybrać się w podróż na weekend!

Sopot, Zakopane? Bieszczady, Mazury? Nie tym razem! Korci Cię, aby wyjechać gdzieś na weekend, poznać coś zupełnie nowego, odpocząć? Chcesz pobyć w naturze, ale jednocześnie zjeść coś pysznego, poprzebywać w miasteczkach z ciekawą architekturą, malowniczych, zadbanych i pełnych tajemnic oraz ciekawych historii? Jeśli tak, kierunkiem Twojego wyjazdu może być Podlasie!

Podlasie – wycieczka w naturze po kulturze!

Jeśli cenicie sobie spokój, brak ogromnych kolejek, piękne widoki – to jest miejsce wprost stworzone na Wasz przyjazd! Województwo podlaskie to doskonała alternatywa dla miejsc, gdzie jadą wszyscy, jest zgiełk i ciężko się tam odnaleźć. To zdecydowanie region w Polsce o własnym, niepowtarzalnym charakterze. Stawiający na tradycję, jednak wpuszczający i dopuszczający sporo nowoczesności.

Skąd taka propozycja? Przede wszystkim ze względu na ilość miejsc do odkrycia oraz ich różnorodność. Między lasami, malowniczymi wsiami i polami, kryją się ciekawe atrakcje i historie tylko czekające na odkrycie! Można tu odpocząć, spędzić czas aktywnie, dowiedzieć się czegoś nowego i popróbować tradycyjnych, świeżych wyrobów, często od samych producentów. Podlasie to zbieg wielu kultur, które funkcjonują obok siebie i tworzą całość. Słysząc tutejsze historie, można wynieść wiele dla siebie. Warto wspomnieć też o tym, że w sezonie wiele się dzieje. Wybór imprez i tematyki jest naprawdę szeroki. Jest dokąd pójść! Podsumowując, można liczyć na wypoczynek w dużej równowadze – coś dla ciała, coś dla ducha, spokój i cisza mogą przeplatać się z ciekawymi wydarzeniami!

Zabytki na Podlasiu do zwiedzenia na wycieczce na weekend

Jakie mniej znane miejsca szczególnie warto zobaczyć na Podlasiu?

Z Podlasiem chyba najszybciej kojarzy się Puszcza Białowieska, jednak nie warto ograniczać się tylko do niej! Tu zaprezentujemy Wam miejsca nieco mniej znane i rzadziej bywające w przewodnikach oraz na oklepanych, popularnych szlakach.

Osowiec-Twierdza – tu działa się historia!

Fantastyczne miejsce do zobaczenia! Zwłaszcza dla fanów bunkrów i bardziej wojskowych klimatów, ale nie tylko! Twierdza Osowiec leży w cudownym otoczeniu przyrody! Miejsce to powstało w drugiej połowie XIX wieku. Osowiec-Twierdza jest znana z 6,5 miesięcznej obrony podczas I Wojny Światowej. Nigdy nie została zdobyta i jeszcze w XX wieku uznawano ją za jedną z bardziej nowoczesnych twierdz! Co ciekawe, obecnie jest to jedno z miejsc najchętniej zasiedlanych przez nietoperze zimą! Teren oraz zachowane forty są do zwiedzania, jednak należy mieć polskie obywatelstwo.

Osada Wierszalin dla niedowiarków

Osada Wierszalin to do dziś zachowane miejsce kultu proroka Ilji, który utrzymywał się na tamtych terenach jeszcze do lat dwutysięcznych. Eliasz Klimowicz pochodził ze Starej Grzybowszczyzny. Miał sen, a dzięki pielgrzymce do Petersburga został szybko uznany w swoich okolicach za świętego. Wierzył, że jest Mesjaszem, a w Wierszalinie chciał stworzyć nową stolicę świata. Wokół niego gromadziły się tłumy, a wielu porzucało własne majątki, by zamieszkać w Wierszalinie. Dziś pozostały resztki osady oraz nieopodal ogrodzenie w miejscu, gdzie miała powstać nowa świątynia wiernych proroka Ilji. Miejsce jest schowane w głębi lasu. Wygląda naprawdę tajemniczo, a sama historia jest niezwykle ciekawa. Opisujemy ją również na naszym blogu.

Osada Wierszalin do zwiedzenia podczas wycieczki na Podlasie

Bociania wioska dla obserwatorów natury

Dwór Pentowo Europejska Wieś Bociania to niezwykłe, piękne i sielskie miejsce, w którym można zaobserwować ptaki, które chyba najbardziej kojarzą się z Polską i na które co roku czekamy, czyli bociany! Każdego roku z tego miejsca odlatuje około 120 bocianów! Na miejscu można dowiedzieć się wielu ciekawostek o tych niezwykłych ptakach. Oprócz punktów, z których można podziwiać bociany, znajduje się tu również stadnina konna, miejsce na odpoczynek.

Czerwone Bagno dla fanów dzikich wypraw

Odwiedzając Podlasie, warto wybrać się na niezwykłą wyprawę na teren Czerwonego Bagna. Jest to najdzikszy i najstarszy obszar Biebrzańskiego Parku Narodowego. Prowadzi przez niego kilka szlaków turystycznych. Część tego obszaru nie jest udostępniana i stanowi doskonałe środowisko do rozwoju wielu gatunków zwierząt. Czerwone Bagno upodobał sobie w szczególności łoś, jednak można tu zaobserwować również sarny, zające, jelenie i wilki. Uważajcie, na taką wyprawę najlepiej jest zabrać ze sobą kalosze! Przez większość tras nie da się przejść suchym butem! To trochę takie polskie safari!

Przyjedź i odkryj Podlasie

Przedstawione wyżej propozycje to wyłącznie zalążek tego, co możecie zobaczyć na Podlasiu. Warto przyjechać tu samochodem lub go wypożyczyć i zgubić się w leśnych ścieżkach. To naprawdę malownicze tereny pełnie zieleni, w których ma szansę odpocząć nie tylko ciało, ale i umysł. Fani dzikich zwierząt bez trudu będą mieli szansę zaobserwować je na polach, pod lasami. Ci, których bardziej interesuje architektura i kultura będą mieć szansę zapoznać się bliżej z religią prawosławną, kulturą tatarską oraz żydowską. Na Podlasiu jest mnóstwo pięknych, zabytkowych budynków z nimi związanych. Jest też coś dla fanów rękodzieła ludowego oraz pysznego jedzenia. Do tego spory wybór sprzętów do uprawiania sportów na lądzie i w wodzie. Każdy ma szansę poznać Podlasie na swój własny sposób.

Nie musisz organizować wycieczki na Podlasie samodzielnie!

Nie każdy lubi organizować weekendowe wyjazdy. Wiąże się to z potrzebą spędzenia sporej ilości czasu na poszukiwaniu informacji związanych z noclegami, atrakcjami, gastronomią. Nie wszystkie najczęściej polecane miejsca muszą odpowiadać temu, czego akurat szukacie. W związku z tym istnieje możliwość skorzystania z wycieczki zorganizowanej.

Opcją jest wycieczka na Podlasie autokarem, objazdowa, organizowana dla większej ilości osób z Waszej miejscowości. Są jednak alternatywy. Na Podlasiu znajdziecie również firmy organizujące wycieczki spersonalizowane oraz dbające o wszelkie formalności, noclegi oraz zapewniające program dostosowany do Waszych potrzeb. Istnieje możliwość skorzystania z już gotowych pakietów lub poprosić o indywidualny plan, uwzględniający Wasze marzenia i potrzeby. Warto to sprawdzić.

Coś innego, coś nowego – coś dla Ciebie! Podlasie!

Podlasie to może być bardzo dobry wybór na niejeden wspólny weekend we dwoje. Takie wyjazdy to świetny pretekst na odpoczynek i bycie razem, a na Podlasiu można spędzać czas w różnorodny sposób. Jeśli szukacie nietypowych miejsc, te z listy pewnie przypadną Wam do gustu! Warto szukać miejsc z lokalną kuchnią, wyrobami regionalnymi. Podlasie obfituje w artystów z zamiłowaniem i pasją oraz piękne widoki. Jest nie tylko sielsko, ale i interesująco. To kiedy widzimy się na Podlasiu?

Artykuł powstał przy współpracy z organizatorem spersonalizowanych wycieczek na Podlasie Zabajane.pl (https://zabajane.pl)

Artykuł powstał przy współpracy i konsultacji z organizatorem spersonalizowanych wycieczek na Podlasie Zabajane

Author: admin

1 thought on “Te miejsca na podróż jeszcze nie są znane! Odkryj je jako pierwszy!

  1. Coś nowego, coś ciekawego. Przyznam się, ze jeszcze nie podróżowaliśmy na Podlasie. Jesteśmy z zachodu Polski, to kawał drogi, ale może i już czas to zmienić i odwiedzić Białystok oraz okolice!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *