Palermo, czyli Włoskie miasto dla turystów

palermo
[REKLAMA]

Palermo, to miasto i gmina, znajdujące się we Włoszech. A dokładniej w regionie Sycylia, czyli znanym z historii o mafii oraz wspaniałych włoskich specjałach kuchni regionalnej. To bogate w zabytki pochodzące z czasów starożytnych miasto powstało, jako kolonia fenicka. Według danych , które zostały zebrane w roku 2009 gminę zamieszkiwało 657 936 osób, 4140,6 os./km². Z całą pewnością prowadząc życie na walizkach, warto się tam wybrać. Chociażby po to, aby poleżeć sobie na gorącym piasku, tamtejszej plaży. Tyle tylko, że cały czas nie da się leżeć, więc można przy okazji trochę pozwiedzać, a nigdzie na świecie nie ma tylu zabytków starożytnej kultury, co we Włoszech.

Z czego jeszcze słynie Palermo?

Palermo jako gospodarcza stolicą Sycylii stanowi centrum przemysłowe i handlowe. A główne gałęzie gospodarki to turystyka, usługi, handel i rolnictwo. W obrębie tego miasta znajduje się także międzynarodowe lotnisko. To właśnie dlatego turystyka rozwija się tam prężnie. A jeśli chodzi o klimat, to dodatkowo sprzyja on spragnionym ciepła i słońca europejczykom, z nieco bardziej na północ wysuniętych regionów, czyli na przykład Polakom.

Co warto zobaczyć będąc w Palermo?

Z całą pewnością widok, niektórych elementów architektury zapiera dech w piersiach, gdyż to naprawdę spore przeżycie i niecodzienne widoki. Na uwagę zasługują, takie zabytki jak, pozostałości murów rzymskich i punickiej nekropolii. A także pałac królewski zwany Pałacem Normanów wzniesiony w XI wieku. Albo katedra S. Rosalia ozdobiona mozaikami z XII w., w której znajdują się grobowce królów.

Jaka pogoda, możliwa w Palermo?

Ten obszar Włoch, obfituje w bardzo ciepłe powietrze, nawet zimą. A średnia roczna temperatura wynosi 22 °C w dzień i 15 °C w nocy. Latem, kiedy są największe upały temperatura w dzień może dochodzić do 27 °C a w nocy do, aż 19 °C. Co dla nas, przyzwyczajonych do nieco bardziej umiarkowanego klimatu, może się okazać trudne do zniesienia. Warto więc już na samym początku planowania tego rodzaju wyjazdu, sprawdzić czy tam, gdzie planujemy się zatrzymać jest dostępna klimatyzacja. Bo może się ona bardzo przydać, zarówno w dzień, jak i w nocy.

Author: admin

1 thought on “Palermo, czyli Włoskie miasto dla turystów

  1. Piękne musze kiedyś sie tam wybrać. Oczywiście gdy wirus minie. Super miejsce napewno zwiedze te pozostałości murów rzymskich i punickiej nekropolii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *