Praktyczne rady dla podróżujących cz. I

walizka
[REKLAMA]

Osoby, które lubią sporo podróżować, mają swoje sposoby, aby umiejętnie poradzić sobie w każdej sytuacji. Co innego, ci którzy dopiero zaczynają zwiedzać świat. Oto kilka porad, które być może się przydadzą. Większość z nas, laików, ma pewne, stale powtarzające się dylematy, związane na przykład z pakowaniem się na wycieczkę.

Co zabrać ze sobą na wycieczkę?

Z całą pewnością, to zdanie spędza wielu sen z powiek, jeśli do wyjazdu zostało jeszcze kilka dni. A kiedy już zabieramy się za pakowanie, okazać się może, że walizka nie chce się za żadne skarby domknąć. Wydaje się nam wówczas, że trzeba coś wyrzucić, albo spakować kolejną i kolejną. Tymczasem, najczęściej zbyt wiele rzeczy chcemy zabrać ze sobą, a one są nie do końca potrzebne.

Koszulki, bielizna, obuwie

Warto kierować się zasadą, po trzy sztuki. Wychodzi się z założenia, że 1 sztuka do prania, druga na zapas, a trzecią mamy już na sobie. I tak, zamiast zabierać całą szafę ze sobą, wraz z dopiero co kupionymi ubraniami na wyjazd, wystarczy po kila rzeczy na zmianę. A potem i tak można będzie je ze sobą zestawiać w różnych kombinacjach. Bielizna? No można zabrać jej nieco więcej, ale trzy sztuki także będą ok. Przecież na świecie istniej coś takiego, jak pralki, pralnie i można sobie przeprać ciuchy w każdej łazience. A obuwie, też tylko trzy? Obuwie, powinno być wygodne, bo w końcu jedzie się po to, aby trochę pozwiedzać, prawda? Jakie zatem obuwie będzie bardzo potrzebne. Z całą pewnością tenisówki, albo innego rodzaju obuwie sportowe np. buty do trekkingu. Sprawdzają się w każdym niemalże terenie no i klapki, najlepiej mocne, wygodne i z możliwością czyszczenia ich na mokro. Przydadzą się na przykład pod prysznic, ale także w naprawdę duże upały, kiedy w innych butach nie będzie można wytrzymać.

Inne, ważne drobiazgi

Niezwykle ważne są dokumenty, ale także ręczniki chociaż jeden swój, warto zabrać. A ponadto akcesoria do mycia, takie jak szczoteczka, pasta, mydło, grzebień, podręczną apteczkę, igłę z nitką. Chociaż taki mały niezbędnik, zwłaszcza jeśli wyjazd na kilka dni, albo tygodni. Ładowarkę do telefonu, power bank, latarkę jeśli nie ma jej w telefonie, a także bardzo pomocne chusteczki nawilżone, najlepiej dość dużą paczkę.

Author: admin

1 thought on “Praktyczne rady dla podróżujących cz. I

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *