Majówka nad morzem

[REKLAMA]

Zbliża się popularny, długi weekend, określany mianem „Majówki”. Te wolne dni w tym roku przypadają od soboty do poniedziałku włącznie, a więc można już w piątek po pracy wyjechać. I to jest naprawdę dobry pomysł. Biorąc pod uwagę, to że robi się ciepło, może dobrym miejscem okaże się wyjazd nad morze. Wiadomo jednak, że warunków do kąpieli jeszcze nie będzie, ale to powietrze, ten klimat, zdrowy jod. I ogólnie dość ciekawe miejsca, związane z trójmiastem, może być ciekawym pomysłem na wycieczkę na kilka dni. A odpocząć trzeba, tak czy siak. Nie wiadomo tylko co z kwestią rozprzestrzeniania się wirusa, a jest on dość inwazyjny i mało przewidywalny.

Inny sposób na Majówkę

Można w tym czasie pokusić się o to, aby spędzić czas wolny na działce, albo balkonie przy grillu, jeśli jest taka możliwość. Jeśli jednak nie ma, ze względu na bliskie sąsiedztwo, wówczas można zdecydować się na wyjazd na wieś do kogoś bliskiego, albo chociaż wyjście do parku i tam zorganizowanie mini pikniku nawet na ławce i bez grilla. Zawsze to chociaż namiastka normalności. Ale osób obcych tak, czy siak lepiej jest unikać, ze względu na swoje, własne zdrowie.

Ciepłe kraje

Mając ciekawe towarzystwo, o równie szalonych pomysłach i gotowe na wszystko. Można także wybrać się na ten majowy weekend za granicę. I to najlepiej do ciepłych krajów, tak aby można było trochę zakosztować słońca. A jak wiadomo w krajach, takich jak Grecja, czy Włochy jest bardzo ciepło i tam można już cieszyć się pełnią lata. Jednak przed planowaniem wyjazdu, warto sprawdzić stronę Ministerstwa, tak aby mieć świadomość tego, czy w ogóle jest szansa na wylot z Polski, a potem bezpieczny powrót na przykład bez konieczności odbywania kwarantanny.

Bo jeśli okaże się inaczej, to nie tylko nici z weekendu, ale dodatkowo wolne przedłużyć się może o kilka tygodni. I to spędzonych w izolacji, bez możliwości skrócenia tego terminu. Wiele też zależy od tego, jakie aktualnie zaostrzenia panują w kraju, do którego chcemy się wybrać.

Author: admin

1 thought on “Majówka nad morzem

  1. Najlepsza majówka to nad Polskim morzem. Mamy takie piękne morze a i tak wszyscy wybierają sie w inne kraje. Szkoda bo Bałtyckie najpiękniejsze <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *