Niezbyt komfortowe warunki

hotel

Każdy z nas stara się mieć takie łóżko, na którym mu się wygodnie śpi. Ale bywa i tak, ze w czasie wyprawy w nieznane, albo już trochę znane, trafi się łóżko, które nie jest zbyt wygodne. Hotele, mające określoną ilość gwiazdek dbają o czystą pościel, a także odpowiedniej jakości materac. Z tym, że każdy z nas ma swoje preferencje. Jedni lubią miękkie łóżko, a inni wolą nieco twardsze podłoże. Czasem można poprosić obsługę, aby coś zaradziła, bywa że można nieco zmienić posłanie.

Jak sobie radzić z niewygodą?

Ci którzy naprawdę lubią podróże i życie na walizkach, mają świadomość, że podczas wycieczki czeka ich cała masa niedogodności. To może być wszystko, na przykład brudne dłonie nie wiadomo skąd. Bywa, że podczas wycieczki złapie się człowiek czegoś, co jest przybrudzone, albo jest upał, a środki transportu publicznego bywają mocno zaniedbane pomiędzy poszczególnymi postojami. Prawdziwy podróżnik wie, że w czasie wypraw można się ubrudzić nawet nie pracując fizycznie. Dlatego chusteczki nawilżone zawsze się przydają, nawet komuś, kto ma bardzo dużą odporność na nieco surowsze warunki bytowe.

Niższy standard w hotelu

Także jeśli chodzi o standard w hotelu, to może się on nieco różnić, od tego który jest przedstawiany w katalogach. A dzieje się tak za sprawą tego, że mogą być w nim już nie aktualne zdjęcia. A niektóre elementy wyposażenia, dawno mogły się zużyć. Czy trzeba wówczas reklamować taki hotel? Z całą pewnością można to zrobić, a także zażądać zwrotu części kosztów. Z drugiej jednak strony, jeśli wakacje w danym miejscu mają potrwać kila tygodni, to tak czy siak przyjdzie je spędzić w takich, a nie innych warunkach. Można także spróbować znaleźć dla siebie czegoś lepszego, ale nie konieczne to co będzie reprezentowało lepszy standard będzie tym, odpowiednim. Bo w niektórych krajach wyższy standard kosztuje krocie, a wtedy zamiast wycieczki wolnej od zmartwień, czeka nas liczenie się z każdym groszem oraz obliczanie strat, związanych z wyższym, niż planowano budżetem wakacyjnym.

Author: admin

1 thought on “Niezbyt komfortowe warunki

  1. Niezbyt komfortowe warunki często się spotyka czy niższy standard w hotelu . No niestety tak jak tu autor opisuje możemy się spotkać tylko nie zawsze możemy znaleźć coś lepszego ale dobrze że są takie artykuły które nam to uświadamiają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *