Jaki środek transportu wybrać?

pociąg
[REKLAMA]

Każdy rodzaj transportu ma swoje wady i zalety. Przyjrzyjmy się każdemu z nich, poszukując tego, co w nich dobre, a co wymaga nieco zastanowienia się nad słusznym wyborem.

Lot samolotem

Chociaż niektórzy panicznie boją się latać, są też i tacy, którzy uwielbiają podniebne podróże z kilku powodów. Miedzy innymi za to, że dotarcie nawet w bardzo odległe miejsce na Ziemi, trwa nieco krócej. Niż w przypadku tej samej podróży na przykład koleją. No, ale są też takie regiony świata, w które można jedynie dolecieć, bo dojechać się nie da.

Podróż koleją

Tory kolejowe są dostępne w wielu regionach świata, a jeśli chodzi o Europę i Azję, to dojechać pociągiem można niemalże wszędzie. To ciekawe rozwiązanie, które ma także dodatkową zaletę, a jest nią dość niska cena. Z tym, że podróżowanie koleją nie przypadnie do gustu każdemu. Biorąc jednak pod uwagę, to że można podróżować w dość szybkim tempie, można pokonywać dość spore odcinki, w porównaniu do początków kolei na świecie. Niektórym osobom, może przeszkadzać turkotanie kół, ale to tylko kwestia przyzwyczajenia.

Podróż statkiem

Statek, to kolejny środek transportu, który nie zawsze jest konieczny, ale jeśli chodzi i zmianę kontynentów, to może być alternatywą dla podróży samolotem. Wówczas podróż jest nieco dłuższa, ale można także znacznie więcej zwiedzić, ot chociażby przybijając do poszczególnych portów i wyjść na brzeg nie znanego lądu, po czym kontynuować podróż. Ma to z całą pewnością swoje zalety, podobnie jak możliwość oglądania morskich stworzeń, podczas takiej wyprawy. Ale także istnieją wady, na przykład związane z chorobą morską, czy też czasem trwania takiego rejsu. Z drugiej jednak strony, statek może być jednocześnie hotelem, a wycieczka być podzielona na etapy. Dodatkowo nowoczesne statki zapewniają także dość dużo atrakcji, takich jak basen na pokładzie, kasyno, czy też restauracja, sala kinowa i wiele innych, typowo znanych miejsc, jakie można spotkać w luksusowych miejscach wypoczynku.

Prywatny samochód

Także i nim można podróżować, ale nie zawsze się to opłaca, na przykład jeśli nie ma się prawa jazdy.

Author: admin

2 thoughts on “Jaki środek transportu wybrać?

  1. Środki transportu hm nigdy się nie zastanawiałam zawsze uważałam że transport własny jest najlepszy . A tu proszę przedstawiono mi inny transport y które mogą być atrakcyjne np podróż koleją czy rejs statkiem.Kiedyś większość podróży odbywało się pociągiem i była frajda Takie artykuły są potrzebne dla przypomnienia że nie tylko można podróżować własnym samolotem

  2. Super napisany artykuł! Przedstawia wiele możliwości transportu. I tak najbardziej ludzie teraz wolą samolotami bo bezpiecznie i szybko ale warto sobie przypomnieć że są też inne typy transportu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *