Co warto zabrać na weekendowy wyjazd?

podróż
[REKLAMA]

Wyjazd na weekend wydaje się być wypadem na dość krótki czas. Niektórzy uważają, że wówczas nie trzeba zabierać prawie nic, poza dobrym nastrojem. Jednak to trzy dni, czasem cztery, więc przyda się parę drobiazgów, takich jak czysta bielizna, własny ręcznik dla poczucia komfortu, czy na przykład kapcie, albo piżama. Z całą pewnością własne kosmetyki do pielęgnacji mogą okazać się zbawienne dla naszej cery.

Bez przesady

Z pewnością wielu, zwłaszcza panów, może ty mieć nieco odmienne zdanie. Ale jeśli się zastanowić, to przecież każdy z nas ma nieco inne preferencje, a nawet kilkukrotne użycie nie swojego kremy, albo pominięcie pielęgnacji, może skutkować przesuszeniem skóry, albo wypryskami. A bywa i tak, ze potem długo trzeba przywracać swojemu ciału zdrowie. Zwłaszcza jeśli chodzi o wyjazd do miejsca publicznego, w którym przecież wielu gości mogło przebywać przed naszym przyjazdem. I chociaż ręczniki zazwyczaj są czyste, a nawet wygotowane przed kolejnymi odwiedzającymi. To drobnoustroje i tak mają swoje, własne ścieżki i sposoby, aby przedostawać się do cudzego organizmu. Czyż nie tak?

Walizka, plecak, torba

Czasem trudno jest się zdecydować, w co to wszystko ma być spakowane. To może być na przykład walizka, albo plecak, który wygodnie jest nosić na plecach, ale jeśli ma on dodatkowo kółka i rączkę wysuwaną, może być użytkowany podobnie do walizki lub torby podróżnej. Ale jeśli nie mamy nic z takich rzeczy, można użyć zwykłej torby okazuje się, że takie sportowe są dość pojemne.

Ile par butów, na weekend?

Jeśli chodzi o buty, to zależy od tego co planujemy robić w czasie wyjazdu. Obuwie wygodne, ale także kapcie, o których już wcześniej była mowa. Przydadzą się także jedne, nieco elegantsze buty, zwłaszcza jeśli to ważne dla naszego poczucia komfortu. Może się okazać, że zdarzy się bardziej oficjalne wyjście, albo impreza, na której warto by było wyglądać dość reprezentacyjnie. Nie zawsze to konieczne, ale życie podpowiada, że takie okazje się zdarzają, a jeśli zabiera się spodnie w stylu „prasowane na kant” to i obuwie, powinno być w pasujące.

Author: admin

2 thoughts on “Co warto zabrać na weekendowy wyjazd?

  1. Porady zawarte w tym artykule są bardzo przydatne.Nieraz jest problem co ze sobą zabrać na krótki 2 czy 3 dniowy w co spakować .Zawsze mam dylemat z tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *