Co zabrać na żagle na Mazury?

[REKLAMA]

No i nadszedł on- długo wyczekiwany urlop, który postanawiasz spędzić na Mazurach. A skoro Mazury, to grzechem jest nie skorzystać z okazji do żeglowania, będąc żeglarskim debiutantem pewnie zastanawiasz się, co należy ze sobą zabrać, aby przeżyć tę niezwykłą przygodę komfortowo i bezpiecznie. Tym tekstem postaram pomóc Ci w spakowaniu wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy.

Do czego spakować rzeczy na żagle?

Będzie to pewnie pierwsze pytanie, które zadasz sobie podczas pakowania na żagle na Mazurach. Jedyną poprawną odpowiedzią w tym przypadku jest torba- najlepiej, aby była ona miękka, nie miała stelaża i nie zajmowała zbyt dużo miejsca. Zdecydowanie nie polecam walizki ze sztywnym stelażem, ponieważ zajmuje ona zdecydowanie więcej miejsca, przez co może być problem ze schowaniem jej na jachcie.

Torba wybrana, ale co w niej umieścić?

  1. Ubrania- musisz przygotować się na różne okoliczności pogodowe, a ich ilość zależy przede wszystkim od czasu żeglowania. Na kilkudniowy rejs żeglarski powinieneś zabrać ze sobą sztormiak, sweter, ciepłą czapkę, kapelusz lub czapka z daszkiem, spodnie nieprzemakalne, lekkie spodnie, spodenki, bieliznę, dwie pary butów: jedne do chodzenia po jachcie, drugie obuwie, natomiast do poruszania się po lądzie.
  2. Okulary przeciwsłoneczne, które powinny charakteryzować się odpowiednimi właściwościami. Najlepiej, aby były one wykonane z materiału organicznego, co zapewni im odpowiednią wytrzymałość. Powinny mieć również soczewki polaryzacyjne, które zapewnią odpowiednią ochronę przed odblaskami. Aby chroniły one nasze oczy przed promieniowaniami UV, powinny mieć zabarwienie na poziomie minimum 85%.
  3. Środki higieny osobistej, kosmetyki oraz dwa ręczniki- mały i duży, najlepiej, aby były one szybkoschnące.
  4. Lekarstwa, jeśli jesteś osobą regularnie je zażywającą pamiętaj, aby zabrać je ze sobą. Warto również wziąć ze sobą lekarstwa przeciwbólowe, na przeziębienie, krem przeciwsłoneczny i środki owadobójcze, ponieważ podczas żeglowania często trzeba walczyć z komarami.
  5. Telefon oraz ładowarkę, po wcześniejszym upewnieniu się, że na jachcie będzie możliwość ładowania. Na telefon warto zabrać również wodoszczelny futerał, który uchroni go przed ewentualnym zalaniem.
  6. Dokumenty, takie jak: dowód osobisty, gotówka, karta.
  7. Jedzenie, należy pamiętać, że nie wszystkie jachty posiadają lodówki, dlatego przed wyruszeniem w rejs, warto zapytać o możliwość umieszczenia w lodówce. Jeśli nie będzie takiej możliwości należy wybrać jedzenie z długim terminem przydatności, czyli najlepszym rozwiązaniem będą konserwy a także ryż, makaron, płatki owsiane. Oczywiście ilość jedzenia oraz jego rodzaj należy uzależnić od czasu trwania rejsu żeglarskiego. Jeśli wybierasz się w długi rejs, nie warto zabierać ze sobą warzyw i owoców, ponieważ nie uda się zachować przez długi czas ich świeżości.
  8. Gry planszowe, karty, wędkę, nóż lub scyzoryk. To przedmioty głównie służące rozrywce i można je zabrać, jeśli w torbie będzie jeszcze miejsce.

A na koniec weź…

Uśmiech i dobry humor, a na pewno żagle okażą się wspaniałą przygodą, którą będziesz wspominał przez długi czas.

Artykuł powstał przy współpracy ze SklepWind.pl

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *