Romantyczny weekend – inspiracje dla każdego

[REKLAMA]

Codzienny natłok obowiązków, przemęczenie, stres i niewystarczająca ilość wolnego czasu sprawiają, że do związku może wkraść się rutyna. Doskonale wiadomo, że nie sprzyja ona żadnej relacji, dlatego warto zadbać o to, by od czasu do czasu zapewnić sobie odrobinę wyjątkowych wrażeń. Jak to zrobić? Wystarczy wygospodarować przynajmniej jeden weekend w miesiącu, który spędzimy wyłącznie ze swoją drugą połówką w wyjątkowo romantycznej atmosferze, świętując to, co dobre. Wbrew pozorom wcale nie musi się to wiązać z ogromnymi wydatkami i długimi, żmudnymi przygotowaniami. Oto kilka inspiracji!

Skoncentrować się na bliskości drugiej osoby

Pierwsza propozycja to coś stworzonego z myślą o domatorach. Wyłączcie telefony komórkowe i zaszyjcie się w domu, znikając w ten sposób całemu światu na czterdzieści osiem godzin. Celebrujcie wszystkie wspólne chwile i zadbajcie o to, by wypełnić je czynnościami, które przynoszą najwięcej radości. Możecie urządzić sobie kilka maratonów ulubionego gatunku filmów lub seriali, które obejrzycie pod kocem, delektując się przy tym gorącą czekoladą lub kubkiem aromatycznej, rozgrzewającej herbaty. Pozwólcie by oczarowała was magia wspomnień i sięgnijcie po zdjęcia na których utrwaliliście szczególne wydarzenia z waszego życia. Powrócą wszystkie piękne emocje, których wtedy doświadczyliście! Upewnijcie się, że te dwa wieczory zakończą się w należyty sposób i zorganizujcie kolacje w blasku świec.

Lampka wysokiej klasy alkoholu, wykwintne danie i deser, który będzie prawdziwą wisienką na torcie – to przepis na sukces! Równie dobrze możecie pozwolić sobie na odrobinę luksusu i wybrać się do hotelu ze SPA, w którym czeka na was prawdziwa uczta dla zmysłów. Odprężające masaże, długie kąpiele w jacuzzi i zabiegi upiększające pomogą zapomnieć o stresie i zadaniach do wykonania. Będziecie za to mogli skupić się wyłącznie na wzajemnej bliskości oraz tym, co relaksujące. Zakochane pary, które pragną cieszyć się sobą nawzajem bez towarzystwa innych mogą rozważyć wynajęcie klimatycznego domku położonego w lokalizacji oddalonej od innych zabudowań – w górach, nad jeziorem lub nad morzem. W takim obiekcie nietrudno o romantyczny klimat, a do tego będzie można w dowolnej chwili wybrać się na wspólny spacer w blasku gwiazd, czy oglądać zachód słońca w ciszy lub przy akompaniamencie samodzielnie wybranej muzyki. Brzmi wspaniale, prawda?

Wspólne zwiedzanie zakątków o wyjątkowym klimacie

Bardzo dobrym pomysłem będzie wybranie się na krótką, dwudniową wycieczkę do malowniczego zakątka połączoną z nietypowymi atrakcjami. Wieczorne zwiedzanie winnicy zapewni szereg niesamowitych wrażeń i na długo zapisze się w pamięci, podobnie jak wyjazd do jednego z zabytkowych miasteczek. Przechadzanie się wąskimi uliczkami pełnymi dzieł architektury sprawi, że poczujecie się tak, jakbyście stali się bohaterami jednego z filmów o miłości. Ci, którzy są gotowi opuścić kraj mogą pójść na całość i wyruszyć do miasta kochanków – Paryża. Tam romantyzm unosi się w powietrzu, ponad dachami gustownych restauracji, straganów ze świeżymi kwiatami i wśród dźwięków granych na żywo utworów. Czy można wyobrazić sobie coś lepszego niż odkrywanie wszystkich urokliwych miejsc ze swoją drugą połówką u boku? Wystarczy wsiąść w samochód, autobus, lub zarezerwować loty, których ceny bywają dziś naprawdę atrakcyjne.

Można również wynająć pokój rzut kamieniem od Krakowa, w Tennis & Country Club Hotel i tam spędzić niezwykłe chwile, racząc się przepyszną kuchnią i pławiąc w luksusie. Partyjka tenisa dla odmiany? Dostępnych jest kilka kortów do wyboru.

Jak widać pomysłów na spędzenie udanego weekendu tylko we dwoje nie brakuje. Jest ich tak wiele, że każdy bez trudu wybierze przynajmniej kilka, które uda się mu zrealizować!

Autor artykułu
Autorem artykułu jest Tennis & Country Club Hotel – nowoczesny hotel dla osób aktywnych zlokalizowany pod Krakowem.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *