Wycieczka na Majorkę, na co się przygotować?

[REKLAMA]

Decydując się na wyjazd na Majorkę warto mieć na uwadze, kilka elementów. Między innymi to, że jest tam, nieco inny klimat, niż u nas. A więc, będzie dość ciepło i przyda się klimatyzacja oraz wszelkie sposoby na nawadnianie organizmu. Tam, można mniej jeść, a więcej pić, najlepiej niegazowanych napojów.

Bezkresne plaże

W tym regionie bardzo malownicze są plaże, a woda w oceanie niemalże niebieska. To za sprawą soli, która jak wiadomo mam właściwości oczyszczające. Ale ile, można ta leżeć bezczynnie, toteż warto pokusić się o wycieczki na przykład z użyciem tam, możliwych do wynajęcia rowerów. Rajskie plaże są w istocie, gdyż można znaleźć dla siebie miejsce, w którym uda się zyskać odrobinę więcej prywatności. To właśnie dlatego, plaże nazywane są tam rajskimi, gdyż każdy ma szansę na to, aby znaleźć swój, własny raj. Chociażby na krótki czas, bo kto wie, może inni turyści akurat będą szukali w tym samym regionie.

Smaczna kuchnia

Jak w wielu miejscach na świecie, także i na Majorce, można znaleźć dania, które zadowolą, nasze podniebienie. Rzecz jasna, każdy ma swoje ulubione potrawy, ale jak w większości krajów, które są nastawione na turystów, także i tam, przygotowywane są dania dość popularne i znane na całym świecie.

Owoce na plaży

Blisko plaży także można zaopatrzyć się w małą przekąskę w postaci owoców, takich jak banany, które jak wiadomo dość mocno sycą. A jeśli chce się spędzić sporo czasu na plaży, to z czasem można trochę zgłodnieć. Taki banan w sam raz na mały głód, a dodatkowo jest to zdrowe pożywienie i na dość długo wypełnia żołądek. Więc można pozwolić sobie na kolejny blok czasowy, spędzony na beztroskim lenistwie. W końcu po to są wczasy, prawda?

Co zwiedzić na Majorce?

Także i na Majorce, są miejsca w które warto chociaż raz zajrzeć. Z pewnością jest to katedra La Seu, która jest trzecią co do wielkości na świecie. Wysokość w jej głównej nawie sięga aż 44 metrów. A jej budowa zaczęła się w 1229 roku i trwała aż 400 lat. Dlatego stała się ona zabytkiem gotycko-renesansowym, łącząc niejako dwa style architektoniczne.

Author: admin

2 thoughts on “Wycieczka na Majorkę, na co się przygotować?

  1. Majorka to nie tylko miejsce najlepszych imprez i lokalizacja willi najbogatszych Europejczyków. Wyspa to piękna przyroda i urocze, kameralne miasteczka, które zdecydowanie warto zobaczyć chociaż raz w życiu.

  2. Majorka to wspaniała wyspa byłem na niej i mam chęć wrócić. Imprezy imprezami… ale jest tam wiele ciekawych rzeczy do robienia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *