Kraków – nocleg w samym sercu Kazimierza. Gdzie warto się zatrzymać?

[REKLAMA]

Kraków to miejsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno miłośnicy światowej klasy atrakcji turystycznych, jak i ci, którzy w podróżach poszukują wyjątkowego klimatu czy możliwości skosztowania aromatycznych przysmaków z różnych stron świata. Będąc w dawnej stolicy, nie sposób pominąć odwiedzin na krakowskim Kazimierzu. Wyjątkowy charakter tego miejsca podkreślają ciekawe zabytki, ukryte w klimatycznych uliczkach oraz restauracje, kuszące zarówno lokalnymi daniami, jak i potrawami światowej kuchni, wychodzącymi wprost z rąk prawdziwych mistrzów sztuki kulinarnej. Gdzie zarezerwować nocleg, by móc skorzystać z wszystkich uroków Kazimierza i co warto tutaj zobaczyć? Podpowiadamy kilka sprawdzonych rozwiązań.

Pobyt w sercu miasta, czyli gdzie spędzić noc na krakowskim Kazimierzu?

Krakowski Kazimierz ma do zaoferowania turystom cały ogrom możliwości. Aby móc w pełni z nich skorzystać, warto spędzić czas w tej wyjątkowej dzielnicy, gdzie tradycja spotyka się z rzeczywistością, a nowe budynki wyrastają tuż przy niesamowitych symbolach mijającego czasu. Planując wyjazd do Krakowa, należy postawić na nocleg w miejscu, oferującym łatwy dostęp do najważniejszych zabytków.

Jednym z najczęściej wybieranych hoteli jest z pewnością Hotel Estera. Stąd tylko kilka kroków dzieli nas od symboli Kazimierza, czyli Synagogi Tempel, Synagogi Starej czy Synagogi Remu. Trwający zaledwie kilkanaście minut spacer pozwoli natomiast dostać się pod wzgórze królewskie, by zwiedzić Zamek Królewski na Wawelu i zatopić się w gwarze klimatycznych uliczek Rynku Głównego. Hotel Estera, którego ofertę można sprawdzić pod adresem hotelestera.pl, to idealny wybór dla tych, którzy chcą zobaczyć najpiękniejsze zakątki stolicy Małopolski i poczuć wyjątkowy klimat miasta.

Niepowtarzalny klimat Kazimierza – gdzie można go odnaleźć?

Aby poznać niepowtarzalny charakter Kazimierza, warto pospacerować urokliwymi uliczkami i odkryć w ich zakamarkach jego najważniejsze zabytki. Jednak ta krakowska dzielnica słynie nie tylko ze śladów historii, która odcisnęła na niej swoje wyraźne piętno. To również klimatyczne knajpki, restauracje i bary, stanowiące miejsce spotkań krakowskiej bohemy, mieszkańców i turystów.

Odwiedziny w Krakowie można również zaakcentować noclegiem w jednym z hoteli, mieszczących się w zabytkowych budynkach. To np. Hotel Kazimierz, znajdujący się w samym centrum dzielnicy, czy też 1891 Garni Hotel, nawiązujący swoją nazwą do obiektu, istniejącego w tym miejscu już od końca XIX wieku. To obiekty, łączące w sobie tradycję z nowoczesnymi rozwiązaniami, w których z pewnością poczuć można ducha Kazimierza i zagłębić się w wyjątkowy klimat dawnej stolicy naszego kraju. Ci, którym zależy na noclegu w tętniącej życiem części dzielnicy, powinni natomiast wybrać PURO Kraków Kazimierz z centrum fitness i urokliwym tarasem.

Co zobaczyć na krakowskim Kazimierzu?

Przed przyjazdem do Krakowa warto również zaplanować trasę zwiedzania, by nie ominąć najważniejszych punktów na mapie miasta. Wybierając Kazimierz, nie można zapominać o jego najważniejszych symbolach, czyli synagogach, które przetrwały liczne zawieruchy historyczne. To chociażby wspomniana już synagoga Remu z XVI-wiecznym cmentarzem czy też synagoga Kupa, pełniąca współcześnie funkcję głównej synagogi krakowskiej gminy żydowskiej.

Jednak Kazimierz to również cały szereg innych atrakcji, które warto zobaczyć. Zalicza się do nich tzw. Kościół na Skałce, czyli Bazylika św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa Męczennika. Jak głoszą legendy, zanim stanęła tutaj chrześcijańska świątynia, w miejscu tym poganie oddawali cześć swoim bóstwom. Na Placu Wolnica mieści się również ratusz, w salach którego zorganizowano Muzeum Etnograficzne. Sam budynek powstał już w 1414 r. i choć do dnia dzisiejszego niewiele zachowało się z jego pierwotnej konstrukcji, warto odwiedzić to miejsce, by obejrzeć stare mury i historyczne wystawy w ich wnętrzach.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *