Ferie w spa

[REKLAMA]

Wielu z nas już po wakacjach zaczyna zastanawiać się nad tym, gdzie spędzić ferie zimowe. Czekamy na nie z niemałym utęsknieniem, ponieważ zimowy urlop jest namiastką tych wyczekiwanych przez cały rok, letnich wyjazdów. Wypoczynek zimą wcale nie musi być mniej przyjemny i gorszy niż ciepłe wakacje.

Chłodniejsza pora roku daje nam wiele różnych możliwości. Można wybrać się na narty lub po prostu z zamiarem wybierania się na zimowe, rodzinne spacery. Podczas podejmowania ostatecznej decyzji względem wypoczynku, warto zastanowić się nad wieloma rozwiązaniami. Coraz większym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się wypoczynek w SPA. Umożliwia on połączenie aktywnego urlopu z relaksem w zaciszu hotelu. Jeśli mimo wszystko nie jesteśmy osobami lubiącymi aktywność fizyczną, nic nie stoi na przeszkodzie, by skupić się tylko na czerpaniu przyjemności z zabiegów, saun i całego ogromu możliwości, które stawiają przed nami kurorty SPA.

Jak wygląda pobyt w SPA?

W hotelach i kurortach SPA nie ma miejsca na nudę. Oferty poszczególnych miejsc cały czas zaskakują odwiedzających nowymi atrakcjami i możliwościami. Nie brakuje w nich różnego rodzaju masaży, zabiegów, pobytów w saunach, czy błogiego wypoczynku w jacuzzi. Coraz więcej kurortów dostosowuje swoją ofertę tak, aby mogły z niej korzystać mężczyźni, kobiety, seniorzy, dzieci oraz osoby ze specjalnymi potrzebami. Co najczęściej możemy spotkać w kurortach i hotelach SPA?

  • strefy saun
  • sale fintess i siłownie
  • baseny i jacuzzi
  • szerokie oferty masaży
  • zabiegi lecznicze
  • maseczki i peelingi na twarz i całe ciało

Poza tym w takich miejscach najczęściej jest możliwość pełnego wyżywienia lub wyboru samych śniadań. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji i trybu wypoczynku. Przede wszystkim jest to doskonała opcja dla wszystkich, którzy pragną wypocząć. Pobyty w SPA dedykowane są zarówno dla osób, które pragną zwiedzać i jeździć na nartach, jak i dla tych, którym marzy się błogi wypoczynek oraz spokój.

Góry czy morze?

Zanim jednak zapoznamy się z poszczególnymi ofertami hoteli i kurortów, najpierw należy wybrać miejsce, w które chcemy się udać. W sytuacji, gdy chcemy połączyć pobyt w SPA z jazdą na nartach, góry są wyborem oczywistym. Zaraz po śniadaniu możemy udać się na stok, by po powrocie oddać się relaksowi w saunie lub jacuzzi z odmładzającą maseczką na twarzy.

Jednak w sytuacji, gdy nie mamy preferencji w kwestii miejsca, stajemy przed wyborem spośród kilku możliwości. Choć wypoczynek nad morzem kojarzy nam się tylko z latem i wakacjami, może mieć wiele zalet także zimą. Przede wszystkim podczas ferii zimowych jest tam znacznie mniej turystów dlatego jeśli zależy nam na ciszy i spokoju, warto rozważyć tę możliwość. Jeśli mimo wszystko wolimy góry, wcale nie oznacza to konieczności jazdy na nartach. Możemy cieszyć się pięknymi, górskimi widokami na poobiednim spacerze wraz z całą rodziną.

Góry i morze nie są jedyną możliwością. W całej Polsce możemy znaleźć mnóstwo atrakcyjnych ofert hoteli i kurortów. Dużym zainteresowaniem cieszą się również pobyty na Mazurach, w szczególności w małych miejscowościach. Można liczyć tam na spokojny wypoczynek i szeroką ofertę miejsc, które oferują wspaniałe zabiegi SPA.

Choć wciąż najbardziej popularnym wyborem są góry, warto zwrócić uwagę na inne miejsca, a w szczególności, gdy nie lubimy zatłoczonych uliczek i kurortów. Wiele z nich jest otwarta na przyjmowanie całych rodzin z dziećmi lub specjalizuje się w zabiegach SPA dla seniorów. Możliwości jest bardzo dużo i z pewnością każdy wśród nich odnajdzie wypoczynek na miarę swoich potrzeb.

Autor artykułu
Publikacja powstała dzięki współpracy z Hotel Bristol w Busku Zdrój – luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *