4 najlepsze miejsca na wyjazd na narty

[REKLAMA]

Już od kilku lat Austria jest dla Polaków jednym z najpopularniejszych kierunków wyjazdów na narty. I właściwie nie ma się co temu dziwić. Dlaczego? A dlatego, że w Austrii są piękne góry, ośrodki narciarskie na światowym poziomie i stosunkowo niewielka odległość od Polski. To wszystko sprawia, że rocznie na zimowy wyjazd do tego kraju, decyduje się coraz więcej osób. Dlatego też mając to na uwadze w tym artykule, postanowiłam sprawdzić, gdzie wybrać się na narty do Austrii?

Polacy coraz częściej wybierają włoskie Alpy na narty, poza Włochami wybieramy również Austrię. Austrię możemy uznać za ojczyznę narciarstwa alpejskiego, a narty za sport narodowy tego kraju. Poza tym Austria jest jednym z najbardziej górzystych krajów Europy. Z tego też względu ukształtowanie terenu, sprzyja rozwojowi sportów zimowych. Bez wątpienia ośrodki narciarskie wpisały się też na stałe w krajobraz Austrii, a długość tras narciarskich w całym kraju, możemy liczyć w tysiącach kilometrów. Natomiast warunki narciarskie są zbliżone do tych oferowanych przez kurorty we Francji, czy Włoszech, a do Austrii mamy zdecydowanie bliżej. Dlatego stosunkowo krótka podróż jest kolejnym plusem wyjazdu do tego kraju. Na taki wyjazd w góry na narty do Austrii, możemy wybrać się własnym samochodem, samolotem, pociągiem albo autokarem, w ramach zorganizowanej wycieczki.

Zatem, gdzie wybrać się na narty do Austrii? Tak naprawdę w Austrii, znajdziemy bardzo dużo regionów narciarskich, które oferują zróżnicowane warunki, infrastrukturę i ceny. I tak na narty w Austrii najbliżej Polski, możemy wybrać się do Styrii, Kraju Salzburskiego, czy Górnej Austrii. Otóż dwa z tych regionów, czyli Styria i Górna Austria, mają opinię tanich miejsc na narty, czy snowboard, a przynajmniej tańszych niż kurorty Tyrolu, czy Vorlbergu. Z kolei znowu kraj Salzburski i Kartynia są mniej więcej pośrodku drabinki cenowej. Takie uszeregowanie austriackich regionów narciarskich według cen jest oczywiście dużym uogólnieniem. Przecież w każdym regionie, znajdziemy tańsze i droższe miejsca o zróżnicowanym poziomie usług. I tak jest kilka ośrodków narciarskich, które na pewno warto wziąć pod uwagę, organizując wyjazd na narty do Austrii. Jakie to ośrodki narciarskie?

1 SOLDEN

Jest to jeden z tyrolskich kurortów narciarskich, który cieszy się bardzo dużą popularnością. Otóż bezpośrednio nad tą miejscowością, znajdują się aż trzy lodowce, natomiast jesienią rozgrywane są tu zawody, które otwierają Puchar Świata. Poza tym w Solden znajdziemy aż 150 kilometrów tras narciarskich.

2 ISCHGL

Z kolei ten austriacki kurort narciarski, leży przy granicy ze Szwajcarią. Natomiast nad miastem rozciąga się ośrodek narciarski Silvretta Arena z ponad 200 kilometrami tras, na których swoich sił mogą spróbować zarówno doświadczeni, jak i początkujący narciarze. Ponadto Ischgl ma opinię dość imprezowego kurortu pełnego młodych ludzi, ale zimowe wakacje spędza tam także wiele rodzin z dziećmi.

3 KAPRUN

Ten ośrodek narciarski jest stosunkowo blisko Polski w Kraju Salzburskim. Śmiało możemy tutaj szusować na stokach lodowca Kitzsteinhorn, z którego szczytu rozpościera się zapierający dech w piersiach piękny widok.

4 VILLACH

Jeżeli nie straszna nam jest nieco dłuższa podróż samochodem, za cel wyjazdu na narty do Austrii, możemy wybrać kurort narciarski Villach. Owa miejscowość znajduje się w pobliżu granicy z Włochami i Słowenią, w Alpach Karynckich. Pośród dostępnych tu tras narciarskich, przeważają łatwe i średnie szlaki. Jest to wręcz doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi. Jeszcze takim dodatkowym atutem Villach jest sporo innych atrakcji, z których możemy skorzystać podczas naszego pobytu. Jak najbardziej przyda nam się również dobrze wyposażony plecak narciarski na piesze wyprawy poza trasami stoków.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *