A może Polskie góry?

tatry
[REKLAMA]

Wybierając się w polskie góry, nie można zapomnieć o cudownych wręcz Tatrach. Które są blisko Zakopanego, czyli inaczej mówiąc stolicy Tatr. To tam, tętni życie w południowej części Polski, a dzięki wynalazkom technologii wszędzie można szybko dotrzeć. I tak, korzystając z kolejki górskiej, można dojechać na szczyt zwany Gubałówką, z którego można wiele zobaczyć, a widoki zapierają dech w piersiach. To doskonałe miejsc, aby podziwiać góry z dość bliskiej odległości, a miejsce to jest względnie bezpieczne dla turystów.

Prawdziwi miłośnicy gór

Jednak to dla prawdziwego miłośnika gór, zaledwie „niewielki pagórek” chociaż położony ponad tysiąc metrów nad poziomem morza. Ale prawdziwi traperzy i „górołazy” lubią czuć adrenalinę, a także zmęczyć się wspinaczką. To dzięki temu odpoczywają i mają poczucie wyższości człowieka nad naturą. Jednak jednocześnie czując się niewielką tylko częścią wszechświata, jaką jest człowiek, a wielkie masywy górskie są w stanie doskonale oddać to, jak kruchymi istotami jesteśmy.

Dobrej jakości obuwie

Doskonałym obuwiem, które nadaje się w góry są buty wiązane nad kostką. Zapewnia to usztywnienie kończyny, a tym samym sprawia, że staje się ona mniej narażona na uszkodzenia podczas wspinaczki. Dzięki temu, że buty tego rodzaju są przeznaczone do wspinaczki, a także doskonale nadają się na długie, piesze wycieczki. Warto o tym pamiętać, aby zabrać je ze sobą. Zwłaszcza jeśli planuje się faktycznie wchodzić na wzniesienia.

Co zabrać ze sobą na wycieczkę?

Walizka przyda się, ale tylko na wyjazd do hotelu, albo innego miejsca schronienia np. prywatnej kwatery. Tymczasem idąc na wycieczkę w góry, warto zaopatrzyć się w plecak, wodę, cieplejsze ubranie, bo w górach może nawet latem leżeć śnieg. Przyda się dobrze naładowany telefon, a także dodatkowe źródło jego zasilania np. power bank. A przede wszystkim dobre obuwie, znaczy wygodne. I zdrowy rozsądek, nie warto zbyt daleko chodzić samodzielnie, a odległość w górach bywa złudna, zwłaszcza z oddali i należy ją pomnożyć razy trzy, a nawet pięć. A kiedy są ostrzeżenia i zakaz wychodzenia w góry, warto go przestrzegać, mimo najładniejszej pogody, bo ta może się szybko zmienić.

Author: admin

1 thought on “A może Polskie góry?

  1. To wspaniały pomysł na rodzinne wyjazdy i wspólną pasję.Góry uczą pozytywnego nastawienia do życia i zapewniają dużą porcję optymizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *