Ustka – noclegi i apartamenty nad morzem dla miłośników letnich atrakcji

Ustka noclegi – widok na plażę i promenadę w Ustce
[REKLAMA]

Ustka to znany nadbałtycki kurort, położony przy ujściu rzeki Słupi, będący jedną z najpopularniejszych wakacyjnych miejscowości nad polskim morzem. Dlaczego to właśnie tam turyści tak chętnie rezerwują noclegi? Ustka kusi przede wszystkim piękną plażą, doskonałymi warunkami do wypoczynku oraz kilkoma wyjątkowymi miejscami, nadającymi jej charakteru.

Noclegi Ustka – dla miłośników wypoczynku nad morzem

Ustka to miejscowość z historią sięgającą wczesnego średniowiecza – była to wówczas niewielka wieś rybacka, należąca do kasztelani słupskiej. Klimat dawnej rybackiej osady zachował się na terenie obecnej starówki, wytyczonej ulicami Marynarki Polskiej oraz Czerwonych Kosynierów.

Współcześnie miasto to jest bardzo popularnym letniskiem, które co roku przyciąga tłumy spragnionych wypoczynku turystów. Bez problemu wynająć tam można komfortowe, nowoczesne apartamenty Ustka. Takie miejsca jak Ustka Wczasowa spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości.

Oczywiście noclegi nad morzem w tym rejonie to przede wszystkim szansa na skorzystanie z wielu typowo nadbałtyckich atrakcji, jakimi może pochwalić się ta miejscowość. Co czeka na turystów, wynajmujących apartamenty w Ustce?

Ustka – noclegi blisko morza i plaży

Wśród licznych zalet, jakimi charakteryzuje się Ustka, apartamenty z widokiem na morze i plażę są z pewnością doceniane szczególnie. A trzeba przyznać, że plaża w tym mieście regularnie wygrywa w różnego rodzaju rankingach i plebiscytach na najładniejszą i najczystszą nad polskim Bałtykiem. Jest szeroka, pokryta drobnym złotym piaskiem, podzielona na dwie części: wschodnią i zachodnią.

Plaża wschodnia to miejsce najczęściej wybierane przez turystów. To tam znajduje się latarnia morska, spacerowa promenada, a także cała infrastruktura niezbędna do wypoczynku. Z kolei na plażę zachodnią wchodzi się przez sosnowy las – ma ona charakter bardziej przyrodniczy, bo zabronione jest rozkładanie koców czy parawanów na znajdujących się tam wydmach.

Ustka – apartamenty z widokiem na latarnię morską

Turyści wynajmujący apartamenty i pokoje Ustka doceniają fakt, że z wielu tego typu miejsc noclegowych doskonale widać znajdującą się na plaży wschodniej latarnię morską. Jej historia sięga 1871 r. Wtedy to w Ustce powstał 11-metrowy maszt, na który wciągano lampę naftową ze specjalną soczewką – wzmacniała ona światło i tym samym ułatwiała kutrom wpłynięcie do portu. W 1892 r. zbudowano wysoką na ponad 19 metrów ośmiokątną wieżę oraz przylegający do niego murowany budynek (stację pilotów).

Latarnia oficjalnie zakończyła działalność w 2010 r. Obecnie jest to obiekt udostępniony do zwiedzania, a przewodnika warto zapytać o rzekomo straszącego na szczycie wieży… ducha!

Mieszkanie Ustka wynajem – niedaleko spacerowej promenady

Turyści szukający miejsca na urlop z pewnością nie będą zawiedzeni tym, co oferuje Ustka. Tanie noclegi w komfortowych apartamentach dają dostęp do wielu atrakcji, które czekają na zwiedzających m.in. na tamtejszej nadmorskiej promenadzie.

Jest ona uznawana za najładniejszy deptak na całym polskim wybrzeżu. Można tam znaleźć liczne restauracje, kawiarnie i puby, muszlę koncertową, różnego rodzaju miejsca rozrywki dla dzieci, a wzdłuż liczącej blisko 2 km trasy spacerowej rozciąga się przepiękny widok na morze. Na końcu promenady znajduje się betonowa wieża widokowa, z której można podziwiać ustecką plażę oraz klify koło Orzechowa, a w jej sąsiedztwie ulokowana jest pamiątkowa ławeczka Ireny Kwiatkowskiej – słynnej „kobiety pracującej” z serialu „Czterdziestolatek”, dla której Ustka była przez lata ulubionym miejscem wakacji.

Złocista plaża, pełna atrakcji promenada, majestatyczna latarnia morska i komfortowe apartamenty – Ustka to ciekawy pomysł na urlop nad polskim Bałtykiem.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *