Jak zaplanować trasę wycieczki po Europie?

Wycieczka po Europie wydaje się doskonałym sposobem na spędzenie wakacji, zwłaszcza jeśli nie lubimy biernego wypoczynku. Trasę należy jednak dobrze zaplanować, biorąc pod uwagę nasze możliwości, a także atrakcje, jakie chcemy zobaczyć po drodze.

Wybór krajów i atrakcji turystycznych

Planując wycieczkę po Europie, w pierwszej kolejności wybierzmy kraje, jakie chcemy zwiedzić. Wiele zależy tutaj nie tylko od naszych preferencji, ale również od czasu, jaki zamierzamy spędzić w podróży. Jednocześnie zastanówmy się, które atrakcje turystyczne będą najlepszym wyborem. Dojazd do pewnych miejsc wymaga bowiem większego przygotowania- nie wszędzie dostaniemy się samochodem, na przykład ze względu na zakaz wjazdu do miasta. W takim przypadku trzeba znaleźć parking, na którym zostawimy nasz pojazd. Dobrą praktyką jest oczywiście wybieranie krajów położonych blisko siebie, tak aby jak najwięcej zwiedzić w czasie urlopu, a nie spędzać czas wyłącznie w samochodzie.

Planowanie noclegów

Bez względu na to, jak długo będzie trwała wycieczka po Europie, bardzo istotne jest zaplanowanie noclegów. Dokonajmy wcześniejszej ich rezerwacji, tak aby nie musieć zastanawiać się, gdzie spędzimy kolejną noc. Pamiętajmy, że jazda w porze nocnej w przypadku niedoświadczonych kierowców jest stosunkowo niebezpieczna, dlatego lepiej dobrze zaplanować, gdzie będziemy spać. Możemy zdecydować się na ekonomiczne rozwiązania w formie hosteli. Jeśli rezerwujemy miejsce noclegowe przy trasie, to będziemy musieli liczyć się z wyższymi kosztami.

Planowanie trasy w zależności od liczby kierowców

Wiedząc, jak dokładnie ma przebiegać trasa wycieczki, warto zaplanować ją pod kątem liczby kierowców. Dobrze zmieniać się średnio co 3-4 godziny- niektórzy są co prawda w stanie prowadzić samochód nawet przez 12 godzin, lecz wyłącznie jednorazowo. W praktyce im więcej kierowców tym lepiej- dzięki czemu nie dojedziemy na miejsce zmęczeni i bez energii. W planowaniu trasy pomocna okazuje się mapa Europy, dzięki której wyznaczymy łatwiejsze i te nieco niebezpieczniejsze drogi do pokonania. Mapa samochodowa powinna ciągle znajdować się w pojeździe- urządzenia elektroniczne bywają bowiem zawodne.

Gotowa czy własna trasa wycieczki?

W internecie dostępnych jest wiele gotowych tras po Europie, jednak nie zawsze są one zgodne z naszymi oczekiwaniami czy możliwościami. Zaplanowanie wycieczki wcale nie jest tak trudne, jak się wydaje, niemniej jednak trzeba temu zadaniu poświęcić nieco więcej czasu. Dzięki temu wybierzemy się w podróż, którą z pewnością zapamiętamy na długo.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *