Jak szukać tanich biletów lotniczych

[REKLAMA]

Podróżowanie na własną rękę ma sporo uroku i daje sporo frajdy. Samodzielnie decydujemy o kierunku naszej wyprawy, terminie, wybieramy konkretne miejsca noclegowe i w 100% sami decydujemy o planie zwiedzania. Jednak dla osób, które zabierają się za samodzielną organizację urlopu po raz pierwszy może wiązać się to z pewnymi obawiamy, dlatego też warto pamiętać o kilku sprawdzonych sposobach na szukanie tanich biletów lotniczych.

Duży wpływ na ostateczny koszt naszej wyprawy będzie miał jej termin. Jeśli mamy możliwość elastycznego zarządzania czasem trwania naszego urlopu, najlepiej jest dostosować go do znalezionych okazji lotniczych. W przeciwnym razie zaplanowanie budżetowej wyprawy może być trudniejsze, choć nie niemożliwe.

Sporym atutem w low-costowym podróżowaniu jest również elastyczne podejście do destynacji. Jeśli na Twojej liście miejsc do zobaczenia widnieje całkiem spory wykaz państw, z powodzeniem będziesz mógł to wykorzystać do szukania optymalnych pod względem kosztów biletów.

Ale zacznij od początku. No właśnie czyli w zasadzie od czego? Ja każdą ze swoich podróż zaczynam od przeglądania takich portali ja fly4free.pl czy kyscanner. Dzięki czemu w prosty sposób i stosunkowo krótkim czasie mam szansę zapoznać się z najlepszymi ofertami linii lotniczych lub po prostu poznać aktualnie obowiązujące promocje.

Zdarza się jednak, że miejsce, do którego planuję się wybrać znajduję się w sporej odległości od naszego kraju i trudno dostać się tam wykorzystując loty rejsowe. Co wtedy? Polecam poszukać ofert czarterowych. Bardzo często biura podróży udostępniają na swojej stronie możliwość wykupienia samego lotu i co ciekawe im bliżej do wylotu, tym cena bardziej atrakcyjna. Warto więc uzbroić się w cierpliwość i nierzadko poczekać na ostateczną rezerwację miejsc w samolocie do samego końca.

Aby podróżować oszczędnie warto również na dobre zaprzyjaźnić się z bagażem podręcznym. Tym bardziej, że na tygodniowy pobyt z powodzeniem można zapakować się do walizki w rozmiarze odpowiadającym standardom pokładowym. Tym bardziej, że to naprawdę spora oszczędność.

Jeśli jesteś stałym klientem linii lotniczych i zależy Ci na optymalizacji budżetu podróżniczego polecam skorzystać z dostępnych programów lojalnościowych. Bardzo często zebrane w ten sposób punkty można wykorzystać np. do płacenia za bilety.

Na koniec pamiętaj o tym, że jeśli nie przeszkadzają Ci przesiadki, warto poszukać łączonych lotów, bo te bardzo często można znaleźć w szalenie okazyjnych cenach.

Ewa
Źródło: Travellikeagirl.pl

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *