Popularne jeziora i atrakcje na Kaszubach

[REKLAMA]

Jeśli szukasz idealnego miejsca do wypoczynku, to świetnym wyborem są spokojne i pełne natury Kaszuby. Warto też dodać, że jest tu pełno jezior i pieszych szlaków, dzięki czemu można spędzić tu aktywnie czas wraz z całą rodziną oraz ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Warto też dodać, że na Kaszuby można przyjechać o każdej porze roku.

Dlaczego warto odwiedzić Kaszuby?

Przede wszystkim dlatego, że jest to okolica, która słynie z dużej ilości jezior, lasów i łąk, gdzie można miło i aktywnie spędzić całe dnie. Warto wybrać się na wycieczkę rowerową dookoła jeziora lub pozwiedzać miasteczko. Największą uwagę jednak przyciągają krystalicznie czyste jeziora, które cieszą się ogromną popularnością, szczególnie w trakcie wakacji. Warto zatem odwiedzić przepiękne Jezioro Węgorzyno, które można przepłynąć również w kajaku, co jest świetną przygodą, zwłaszcza dla najmłodszych. Warto też przyjechać nad Jezioro Raduńskie lub Jezioro Charzykowskie. Można również odwiedzić wieżę widokową, z której rozpościerają się piękne widoki na całą okolicę. Dobrym pomysłem jest także wycieczka do kaszubskiego parku etnograficznego, w którym można zobaczyć, jak wcześniej żyli ludzie na Kaszubach.

Na Kaszuby przyjechać latem czy zimą?

Kaszuby są takim rejonem, który można odwiedzać przez cały rok obojętnie od pory roku. W lecie można skorzystać z pięknych jezior i szlaków rowerowych oraz pieszych. Zimą natomiast warto wybrać się na odprężające spacery wśród natury. Można również skorzystać z kuligu, który jest również organizowany dla gości. Co ważne na Kaszuby zaleca się też odwiedzić jesienią, gdyż jest to raj dla grzybiarzy. Kaszubskie lasy obfitują w różnorodne grzyby, które warto pozbierać. Na Kaszubach powinno odwiedzić się także ruchome wydmy, które są najsłynniejszą atrakcją okolicy. Warto też dodać, że jesienią można rozpalić wieczorne ognisko, na którym smaży się kiełbaski i podziwia się piękną okolicę nad jeziorem.

Co warto zjeść na Kaszubach?

Będąc na Kaszubach, warto też zwiedzić okoliczne restauracje, by poznać bliżej kulturę rdzennych mieszkańców. Dlatego między innymi dobrze jest zjeść rydze po kaszubsku lub tradycyjny śledź po kaszubsku. Niewątpliwie przysmakiem Kaszub jest także szmurowana kapusta czy zupa brukwiowa. Dobrze jest też wybrać takie restauracje, z których rozciągają się przepiękne widoki na jeziora lub lasy, dzięki czemu możemy oprócz jedzenia oglądać także kaszubskie widoki. W lecie można nawet skorzystać z pięknej pogody i zabrać jedzenie na wynos i zjeść na plaży przy jeziorze. Kaszuby mają także świetną kuchnię, którą mogą spróbować również najmłodsi, przez co Kaszuby są idealnym miejscem na rodzinne wakacje.

Kaszubskie jeziora są przepiękne i czyste, dlatego przyciągają co roku tyle turystów. Można tutaj przyjeżdżać o każdej porze roku, ale w lecie jest najwięcej możliwości, by skorzystać ze wszystkich atrakcji, które są dostępne przy jeziorach. Warto skorzystać z rowerków wodnych czy kajaków, które są świetną formą aktywności dla całej rodziny. Dobrze jest przyjechać na Kaszuby przynajmniej na kilka dni.

Informacje zaczerpnięte z: lesnydwor.pl

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *