Najważniejsze londyńskie muzea

[REKLAMA]

Wybierając się na wycieczkę do angielskiej stolicy, zwłaszcza jeśli jest ona nieco dłuższa, warto zarezerwować jeden dzień na zwiedzanie muzeów. Co do tego, że jest co zwiedzać, nie mamy żadnych wątpliwości.

Muzeum Historii Naturalnej

Jednym z najbardziej znanych muzeów, zlokalizowanych w Londynie, bez wątpienia jest Natural Historii Muzeum, czyli Muzeum Historii Naturalnej. Muzeum położone jest w dzielnicy South Kensington. Historia muzeum sięga aż 140 lat, gdyż jego otwarcie odbyło się już w 1881 roku. Obecnie wiele światowych muzeów, swoje wystawy opiera głównie na ekspozycjach interaktywnych. Nie inaczej jest również tutaj. Całość została podzielona na cztery bloki tematyczne, oznaczone odpowiednią identyfikacją kolorystyczną. Blok czerwony to ekspozycja poświęcona między innymi zagadnieniami takimi jak wulkany czy trzęsienia ziemi, a także inne aspekty geologii na naszej planecie. Z kolei strefa zielona, jak można się domyślić, dotyczy ptaków, czy też roślin. Wchodząc z kolei do ekspozycji oznaczonej na niebiesko, dowiemy się wszystkiego o dinozaurach, ssakach, stworzeniach zamieszkujących wody oraz gadach. Całość wieńczy wreszcie strefa pomarańczowa. Ulokowano tam ogród dzikich zwierząt oraz tak zwane centrum Darwina. Londyńskie muzeum może więc zaspokoić ciekawość niejednego zwiedzającego.

Muzeum Nauki

Kolejnym muzeum, w którym warto się zatrzymać, jest Muzeum Nauki. Podobnie jak poprzednie, tak i ono znajduje się w Kensington. Tutaj z kolei bez trudu i jak na dłoni można dostrzec, jakie postępy czyniła nauka, na przestrzeni lat. Można więc na własne oczy przekonać się, jak w detalach wygląda pierwsza maszyna parowa, by kilka sal obok wziąć udział w symulacji 4D, która będzie imitować lot Apollo.

Dla miłośników sztuki

Jako że do tej pory było coś dla pasjonatów nauki, teraz czas na turystów rozmiłowanych w sztuce. Idealnym miejscem będzie dla nich Galeria Tate Modern. Jest to, jak sama nazwa wskazuje miejsce ekspozycji dzieł z zakresu sztuki nowoczesnej. Założono je w 2000 i stanowi zbiór dzieł wykonanych od 1900 roku aż do współczesności. Wśród zbiorów, znajdują się prace takich artystów jak: Picasso, Jason Pollock czy Andy Warhol.

Gdy będziemy zmęczeni całym dniem zwiedzania, dobrym zakończeniem, może być obiad w jednej z licznych londyńskich knajp. Choć w wielu takich miejscach płatność kartą raczej nie będzie problemem, warto się zabezpieczyć na awaryjne sytuacje i zaopatrzyć się w nieco funtów w gotówce. Można więc, skorzystać z opcji internetowego kantoru. Jeśli zakupy online, nie są czarną magią, kantor online również działa równie intuicyjnie. Wystarczy jedynie wybrać odpowiednią kwotę. Potem podać dane wysyłki i opłacić pieniądze przelewem. Tyle wystarczy, aby kilka dni później kurier dostarczył przesyłkę z pieniędzmi. Tutaj również są dwie opcje. Można dostać przesyłkę na podany adres albo odebrać ją w jednym z punktów takich jak: sieć sklepów Żabka, czy kioski Ruchu. Nie będzie również trudności, z osobistym odbiorem pieniędzy w kantorze. Będzie on oczywiście bezpłatny. Jeśli potrzebujesz pieniędzy na wyjazd od Londynu, odwiedź nasz punkt wymiany walut – kantor Gdynia Tavex, gdzie nasi doradcy pomogą Ci dobrać najlepszą ofertę.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *