Co to znaczy luksusowy hotel?

luksusowy hotel
[REKLAMA]

Istnieją na świecie takie miejsca, o których można tylko pomarzyć. A ceny noclegów są tam horendalne. Jednak zastanówmy się co to naprawdę znaczy luksusowy hotel. I jaki są standardy, uznawane na całym świecie.

Czystość to podstawa

Za jedną z najważniejszych rzeczy, branych pod uwagę jeśli chodzi o luksus jest czystość. Bo lepiej czujemy się w dobrze zadbanym miejscu, niż tam, gdzie jest brudno, śmieci pod nogami i inne niezbyt ciekawe problemy. Za dość istotną uważana jest łazienka, która powinna być wyłożona kafelkami, a jeśli chodzi o urządzenia w niej się znajdujące, powinny być one w pełni sprawne. Wiadomo, że są takie sytuacje, których przewidzieć się nie da, a w krajach mniej zamożnych ludzie radzą sobie tak, jak umieją, także jeśli chodzi o miejsca, przeznaczone jako noclegi dla turystów. Natomiast w hotelach, które mają już jako taki standard, to są rzeczy, które są uznawane jako podstawowe.

Moda na narzekanie

Jako cechę narodową Polakom przypisywane jest narzekanie na wszystko i wszystkich. I jest w tym trochę prawdy, ale jeśli chodzi o warunki do mieszkania w czasie podróży, to mamy już wyrobione w sobie pewne nawyki i przyzwyczajeni jesteśmy do pewnego standardu. Więc wszystko co poniżej, jest traktowane jako niższy standard, albo zwyczajne niechlujstwo.

Hostel, czyli miejsce noclegowe

W porównaniu do hostelowego miejsca do spania, możliwość posiadania pokoju hotelowego, jako prywatnego jest już sama w sobie luksusem. A jeśli chodzi o łazienkę i dostęp do czystej pościeli, codzienne sprzątanie i wietrzenie, to już naprawdę jest coś. Decydując się jednak na wycieczkę do obcych krajów, trzeba być przygotowanym na różne niespodzianki, czasem te lepsze. A czasem nieco mniej pozytywne. Bywa, że lepiej jest spać w mniej wygodnym miejscu, ale za to bezpieczniej, albo jeśli nigdzie indziej nie ma już miejsc.

Prawdziwe luksusy

Są też i takie hotele, w których są całe centra handlowe, a także duży basen i fitness. A dodatkowo obsługa na najwyższym poziomie oraz dość duże walory estetyczne. Przebywanie w takich miejscach jest dość emocjonującym przeżyciem, a ceny noclegów są wyższe, niż te standardowe. Ale czasem i na taki hotel warto sobie pozwolić, zwłaszcza jeśli wyjeżdża się na zasłużony wypoczynek.

Author: admin

2 thoughts on “Co to znaczy luksusowy hotel?

  1. Luksusowy hotel ciekawy temat Mega wypasiony hotel jakuzzi , basen , siłownia – coś niesamowitego Ale luksus , to coś ekskluzywnego i niedostępnego dla każdego, ale niektórzy pomarzyć mogą

  2. Ten hotel z obrazka to The Palm Atlantis w dubaju jest świetny nie byłem ale widziałem z bliska. Polecam każdemu kierunek Dubaj 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *